در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ ضرورت ایجاد دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی/ کمبود نیروی فیزیوتراپ با توجه به نیاز جامعه

نائب رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت: با توجه به افزایش مشکلات اسکلتی و نیاز جامعه در تعداد نیروهای فیزیوتراپ دچار کمبود هستیم.

پرهام پارسانژاد، نائب رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران گفت:  یکی از مسائل حوزه فیزیوتراپی مبحث آموزشی است به طوری که هنوز پذیرش دانشجویان در مقطع دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی با وجود داشتن زیرساخت های لازم، در کشور انجام نشده است.

به گفته وی، در حال حاضر نظام سلامت کارخانه‌ای برای تربیت نیروی فیزیوتراپی شده است که فارغ‌التحصیلان این رشته از سطح علمی خوبی برخوردار هستند اما به دلیل عدم پذیرش دانشجو در مقطع دکترای حرفه ای فیزیوتراپی، این افراد برای تحصیل به کشورهای دیکر از جمله پاکستان و حاشیه خلیج فارس می روند.

او افزود: بررسی ها نشان می دهد که با توجه به نیاز جامعه به رشته فیزیوتراپی و بیماری های اسکلتی، تعداد نیروهای فیزیوتراپ کشور دچار کمبود است و باید این موضوع بررسی و برطرف شود.

وی بیان کرد: با توجه به نیاز جامعه به نیروهای فیزیوتراپ و کمبود آن، موسساتی با گذراندان دوره هایی تحت عنوان آموزش دستیار فیزیوتراپیست در این حوزه ورود کرده اند.

پارسانژاد گفت: افرادی که اقدام به دخالت در درمان می‌کنند باید آموزش پزشکی دیده باشند و وزارت بهداشت مجوز آموزش دستیاری فیزیوتراپی را نداده است.

به اشتراک بگذارید
الهام کاکاوندی
الهام کاکاوندی
مقالات: 101

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *