ایالات متحده به‌دنبال قطع دسترسی هواوی به تمامی شرکت‌های آمریکایی است

هواوی هم‌اکنون همکاری محدودی با شرکت‌هایی مثل اینتل و کوالکام دارد. ظاهراً دولت ایالات متحده در تلاش است محدودیت‌های بیشتری برای هواوی در نظر بگیرد.

هواوی و محدودیت های آن

اساس گزارش بلومبرگ، دولت ایالات متحده در حال بررسی مجدد مجوزهایی است که همکاری بین شرکت‌های آمریکایی و هواوی را امکان‌پذیر می‌کنند. منابع آگاه می‌گویند واشینگتن همزمان با افزایش تنش سیاسی با چین، در تلاش است سخت‌گیری بیشتری علیه شرکت‌های فعال در این کشور اعمال کند.

الن استوز، معاون وزیر بازرگانی آمریکا که بر اداره‌ی صنعت و امنیت نظارت دارد، می‌گوید: «قانون صدور مجوز که توسط دولت قبلی تعیین شد و هنوز برای هواوی اعمال می‌شود، به فناوری‌های قبل از 5G و پایین‌تر از سطح ابری امکان می‌دهد که به دست این شرکت برسند. همه‌ی این موارد هم‌اکنون در حال ارزیابی است.»

دولت جو بایدن قصد دارد دسترسی هواوی را به تمامی تأمین‌کنندگان آمریکایی ازجمله اینتل و کوالکام غیرممکن کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این دو شرکت هم‌اکنون به‌طور محدود با هواوی همکاری می‌کنند و پردازنده در اختیار این شرکت قرار می‌دهند.

فروش محصولات و سرویس‌های آمریکایی به هواوی از چهار سال پیش به‌شدت محدود شده، یعنی زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، غول چینی صنعت فناوری را به فهرست سیاه وزارت بازرگانی اضافه کرد. آمریکا اعتقاد دارد که هواوی تهدیدی برای امنیت ملی است. از آن زمان، شرکت‌های آمریکایی موظفند برای تجارت با هواوی، مجوز دریافت کنند.

تبلیغات سفته الکترونیکی

تبلیغ: خرید سفته الکترونیکی (ویژه شرکت ها و استارتاپ ها) – صدور سفته آنلاین در آی تی ساز -صدور اینترنتی سفته الکترونیکی در آی تی ساز

سفته و برات الکترونیکی در سال 1401 توسط شرکت آی تی ساز ارائه گردید، شما با دریافت این سرویس می توانید به صورت اینترنتی سفته و برات خود را دریافت کنید، همچنین استارتاپ ها می توانند با تماس با شماره 02191002180 و مذاکره با کارشناسان شرکت ای تی ساز مکی توانند سفته الکترونیکی خود را دریافت کنند.

سفته و برات الکترونیکی
به اشتراک بگذارید
عارف ارازپور
عارف ارازپور
مقالات: 80

دیدگاه ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *